WWF Magyarország
Szana 2006.03.26. 19:06
A www.wwf.hu-n található rövid leírás...olvasd el hogy tisztában legyél ennek fontosságával:)
A WWF több mint egy évtizede kezdte meg magyarországi működését, alapítványunk 1998 óta kiemelten közhasznú civil szervezet. Hazai természetvédelmi programjaink az erdőkre, a folyókra, a természetkímélő mezőgazdaságra, egyes veszélyeztetett fajok védelmére és az uniós csatlakozás természetvédelmi kihívásaira összpontosítanak.
Terepi programjaink közül a legismertebbek a veszélyeztetett fajokkal foglalkozók, hiszen kit ne érdekelne a hódok, farkasok, hiúzok vagy a mocsári teknősök sorsa? Legalább ilyen nagy jelentőségűek azok a modellértékű programok, amelyek a Közép-Tiszán és a Duna legalsó hazai szakaszán próbálják feleleveníteni az ártéri gazdálkodás hagyományait. A terepi munkákból önkénteseink is kiveszik részüket: tanösvényt építenek, felmérik a Budai-hegység kirándulóhelyeit, kutatják a mocsári teknősöket, és ha szükséges, élőhelyeikről segítenek eltakarítani a szemétkupacokat.
Szakmapolitikai programjaink célja, hogy hosszú távra biztosítsák a természetvédelmi érdekek érvényesülésének törvényi és intézményi feltételeit. A kilencvenes évek elejétől részt veszünk a törvények "zöldítésében", ott voltunk a Nemzeti Erdőstratégiát és a Vásárhelyi Terv Továbbfejlesztését kidolgozó munkacsoportokban. Jelenleg azon dolgozunk, hogy az Európai Unió jogszabályainak bevezetése, például a Víz Keretirányelv hazai alkalmazása és a Natura 2000 hálózat kialakítása valóban élőhelyeink hatékony védelmét, sőt állapotuk javulását eredményezze. Csatlakoztunk a WWF Detox elnevezésű kampányához, amelynek célja, hogy az Európai Parlament az EU új vegyszertörvény tervezetének (REACH) szigorított változatát szavazza meg. A WWF Magyarország irodájában működik a TRAFFIC Közép-Kelet Európai programja, amely 5 újdonsült EU-tagországban (Magyarország, Lengyelország, Csehország, Szlovákia és Szlovénia) segíti a hatóságok munkáját a védett növény- és állatfajok kereskedelmének ellenőrzésében és szabályozásában. A WWF Magyarország igazgatója tagja az Országos Környezetvédelmi Tanácsnak, munkatársaink több ágazati és tárcaközi bizottságban képviselik a civil természetvédő szervezeteket.
Tájékoztató programjaink segítségével mondanivalónk a hazai népesség egyre jelentősebb részéhez eljut. Hazai és nemzetközi sajtóközleményeink, hírleveleink és szakmai kiadványaink, honlapunk és internetes akcióink, fotópályázataink és vidéki előadásaink mind ugyanazt a célt szolgálják: felhívjuk a figyelmet az aktuális természetvédelmi problémákra, és - ha tudunk - javaslatot adunk megoldásukra.
|